LAJME

Nën dyshimin se e vrau dhe dogji vëllanë e ardhur nga Zvicra, arrestohet një...

Pokuroria Themelore në Gjakovë ka njoftuar se gjatë ditës së sotme është arrestuar dhe me pas ndaluar personi me inicialet G.K. nga fshati Bërnjak...

Aktivisti VV-së bën thirrje: Ejani edhe në Prizren dhe shikoni si po punësohen kusherinjtë...

Blerim Saramati, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë një thirrje interesante. Saramati ka bërë thirrje që të shkohet në Prizren siç thotë ai për...

Cfarë konkludimi banal!?

  Po, nuk matet forca e një kandidati për deputet, me prirësin e listës së kandidatëve për deputet ose me kandidatin e nominuar nga partia...

Armëpushimi VV – PDK në kohë të vështira, çfarë mesazhe çuan Konjufca e Veseli...

Për vite kanë qenë kundërshtarët më të ashpër politik të njëra tjetrës. Mirëpo, tashmë LVV dhe PDK e kanë zbutur diskursin kur pyeten për...

Befason Albin Kurti: Ja me kë bëjmë koalicion pas zgjedhjeve

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do t’i përgjigjet menjëherë kërkesës së presidentit, Hashim Thaçi për dërgimin e emrit...

Show Biz

Prej semaforave e në Zvicër – Rrugëtimi i Burhanit, që ia...

Kete jave nKosove Show mysafir, ishte kryetari i komunes se mitrovices Agim Bahtiri i cili foli per gjendjen ne mitrovice dhe ende nuk e...

Shpetim Desku i’a bën realitet ëndrrën, Burhani i “semaforave “ punësohet,...

Kete jave nKosove Show mysafir, ishte kryetari i komunes se mitrovices Agim Bahtiri i cili foli per gjendjen ne mitrovice dhe ende nuk e...

Sport

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia e Veriut – Kosovë

Federata e Futbollit e Maqedonisë ka informuar të gjithë të interesuarit për fillimin e shitjes së biletave për ndeshjen play-off të Maqedonisë dhe ‘Dardanëve’. Maqedonia...
- Advertisement -

NA NDJEKNI

369,391FansLike
832SubscribersSubscribe
- Advertisement -

OPINIONE

Moskrijimi i institucioneve dhe tendenca për shkuarje në zgjedhje, interes rus...

Shkruan: Hisen Berisha Partitë politike duhet të garojnë me individ kredibel dhe të fitojnë mbi 50%, për të vendosur stabilitet politik institucional në qeverisje. Këtë kisha...

LIFE STYLE

Një fjali që s’duhet t’u thoni fëmijëve tuaj

Secili prind ka dëshirë që të rris sa më mirë dhe shëndetshëm fëmijën Mirëpo, kur mendoni për këtë gjë, nuk duhet të harroni se mirëqenia...
- Advertisement -