20 sekondat më të tmerrshëm në histori të futbollit

0

Në futboll jemi dëshmitarë të befasive të shumta që ndodhi gjatë një ndeshje.
Por, nëse keni menduar se i keni parë të gjitha befasitë që kanë ndodhur në futboll, me gjasë mund të ju ketë ikur njëra.

Në vitin 1993, Queens Park Rangers përballeshin me Manchester Cityn, duke dhuruar 20 sekondat më të tmerrshëm të futbollit, përcjell lajmi.net.

Lojtarët e ‘Qytetarëve’ nuk ishin në gjendje që ta largonin topin nga zona e tyre, por as ata vendas nuk arritën ta fusin topin në rrjetë.

Sipas një magazine italiane, këta janë 20 sekondat më të tmerrshëm në historinë e futbollit. /Lajmi.net/

20 sekondat më të tmerrshëm në histori të futbollit

Një gazetë italiane sapo e ka zgjedhur këtë klip si 20 sekondat e futbollit më të keq në histori (QPR-Man City, 1993)

Posted by Lajme dhe Fakte nga Futbolli on Monday, March 26, 2018

-Sponzor-