5 fakte interesante rreth Anita Haradinajt

0

Moderatorja e njohur kosovare e Radio Televizionit të Kosovës, Anita Haradinaj, e cila njëkohësisht është edhe gruaja e Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, është ndër persona më të përfolur tek ne.

Anita që ishte një vajzë shumë e urbanizuar në kuptimin e të qenurit e pranishme në çdo ngjarje për të rinjtë, u shndërrua në një zonjë të rëndë, që i rrinte në krah kryeministrit në çdo rast.

Sponzor

Më poshtë ju sjellim disa fakte rreth Anitës që ndoshta nuk i keni ditur:

1. Anita ka udhëtuar çdo ka 10 ditë për ta vizituar Ramushin në Hagë.

2. Kryeministri dhe gruaja e tij kanë një diferencë prej 12 vitesh.

3. Anita ka kryer gjimnazin në Tiranë.

4. Ajo është nga Opoja e Prizrenit.

5. Anita dhe Ramushi kanë tre fëmijë. Ata janë Gjini, Trimi dhe Hana./Gazeta Metro

-Sponzor-