A jeni bërë gati? Ky është moti deri të premtën

0

Ky është parashikimi i motit për nesër.Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale paraqiten të larta për këtë periudhë kohore, po ashtu edhe temperaturat maksimale do të shënojnë rritje.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 19-24 gradë Celsius.

-Sponzor-