Aksident tragjik në këtë qytet të Kosovës, tre persona të vdekur

0

Policia e Kosovës në raportin e saj të fundit thotë se në një aksident ku janë përfshi dy vetura kanë vdekur tri femra, raporton Gazeta NewBorn.

Sipas Policisë ky aksident ka ndodhur në Baicë të Istogut.

Aksidenti sipas Policisë ka ndodhur si pasoj e mos përshtatjes së shpëjtësisë së veturës lëvizësve të cilën po e voziste viktima mashkull K-Shqiptar, shkruan Gazeta NewBorn.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore pësojnë të dy ngasësit dhe pesë pasagjer, katër femra dhe një mashkull K-Shqiptar. Viktimat fillimisht dërgohen ne Spitalin e Pejës ku nga mjeku kujdestar konstatohet se dy viktima femra  janë pa shenja jete, ndërsa viktima e tretë femër ndërron jetë në QKUK-Prishtinë. Me urdhër të prokurorit trupat e pa jetë u lirohen familjarëve/Gazeta NewBorn/

-Sponzor-