Albulena Haxhiu në zi, humb personin e dashur në familje

0

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga VV, Albulena Haxhiu ka kujtuar vjehrrin e saj i cili ka humbur ndërruar jetë sot.

Albulena përmes këtij postimi ka njoftuar edhe për detajet e cermonisë së varrimit.
Kujtojmë se Albulena është gruaja e aktivistit të VV-së,Alban Krasniqit.

Më poshtë mund të lexoni postimin e plotë të Albulena Haxhiut

Do të më mungosh shumë dhe përherë do të kujtoj me krenari!

Mali dhe Tomorri do të mburren me një gjysh si ti dhe do ndjekin rrugën tënde.
U prehsh në paqe njeriu më i dashur që kam njohur!

Homazhet organizohen sot (e premte) nga OVL e UÇK-së në ora 15:00 në Shtëpinë e Kulturës ”Tahir Sinani” në Malishevë dhe Mbledhja Komemorative në ora 16:00.

Ndërsa varrimi bëhet në ora 17:00 në Varrezat e fshatit Carrallukë.

 

 

 

-Sponzor-