Argjentinën e pret ferri në fazën tjetër, ja me kë do të takohet skuadra e Messit

0

Kombëtarja e Argjentinës ka siguruar kualifikimin në mesin e 16 skuadrave më të mira në kampionatin botëror.

Golat për kombëtaren e Argjentinës janë shënuar nga Leo Messi dhe Marcos Rojo, golin e vetëm për kombëtaren e Nigerisë e ka shënuar Viktor Moses.

Sponzor

Kombëtarja e Argjentinës në rrethin tjetër do të takohet me kombëtaren e Francës.

Po ashtu edhe Kroacia sot ka fituar 2-1 përballë Islandës.

-Sponzor-