Axha Brahim: Sot i kisha vesh prap teshat e UÇK-së, UÇK-ja s’ka kryer krime

0

80 vjeçari nga Qirezi i Skenderajt, Brahim Rexhepi, ka rrëfyer për emisionin nKosovë Show për ngjarjen e 28 shkurtit të vitit 1998 ku iu kishte vrarë vëllau dhe djali i tij.

Ai ka rrëfyer edhe për marrjen e armatimit nga Adem e Hamëz Jasharit dhe për fjalët që ata ia kishin thënë axhes Brahim.

Sponzor

Poashtu, axha Brahim Rexhepi ka dërguar porosi tek politikanët ku ka kërkuar që të bashkohen. Axha Brahim ka thënë se UÇK nuk ka kryer krime dhe se do ti veshte prap rrobat e UCK-së.

https://www.facebook.com/406735892834917/videos/191495252514744/

 

-Sponzor-