Befasohet bota! Donald Trump dhe ‘Kim Jong’ takohen në Kore (Foto)

0

Është Presidenti i SHAB-ve ai i cili është takuar me sozin e Kim Jongut. Ata janë takuar gjatë hapjes së lojërave olimpike në Korenë Jugore.

E një fotografi e tyre ka bërë bujë në mediat ndërkombëtare, shkruan Gazeta NewBorn.

Sponzor

Edhe media e afërt me Trump, Fox-News ka shkruar për këtë fotografi.

”Një sozi Donald J. Trump dhe kim jong i OKB-së u hodhën të dy në ceremoninë e hapjes së lojrave olimpike në pyeongchang, korenë e jugut të premten”, shkruan Fox News.
-Sponzor-