Boksieri shqiptar rrëzon dy herë francezin, ia hap vetës rrugën për titullin kampionë Bote

0

E shtuna ishte pa dyshim dita e shqiptarëve në boks.

Pas fitores së madhe të Haxhi Krasniqit edhe një tjetër boksieri shqiptar i cili jeton në Gjermani ka triumfuar.

Është Xhek Paskali , ai i cili ka fituar duelin përballë boksierit të fuqishëm nga Franca, Joseph Mulema.

Paskali në gjitha rundet ka qenë më i mirë se francezi, madje në raundin e dytë dhe të katërtin ka arritur që ta rrëzoi boksierin francez, shkruan AlbanienShow

Kjo fitore e madhe ia hap dyert boksierit të lindur në Tiranë, për të luftuar për titullin kampionë bote në kategorinë super të mesme.

Kujtomë që tani Paskali, renditet në vendin e 68 në kategorinë super të mesme./AlbanienShow

Video Player

-Sponzor-