‘Bombardon’ Shaqiri: Dy golat ia dedikoj Ushtrisë së Kosovës, le t’a merr vesh bota se shqiptarët bombardojnë

0

Befason Shaqiri: Klopp më tha hej ushtari i Kosovës hajde futu në fushë bombardo unë buzëqesha dhe thash se do të shënoj.

Ai shënoi në minutën e 73’të dhe të 80’të, duke i siguruar edhe fitoren Liverpoolit dhe duke e mbajtur atë në vendin e parë të Premier League.

Sponzor

E pas përfundimit të ndeshjes, Xherdan Shaqiri foli mbi golat e shënuara, duke shprehur edhe kënaqësinë e tij të madhe.

“Këto gola i dhashë për FSK’në, për ushtrinë e Kosovës. Le ta marrë vesh bota se shqiptarët ‘bombardojnë’. Shqiponja fluturon në qiell”, ka deklaruar Shaqiri pas ndeshjes .

-Sponzor-