Bosi shqiptar që dikur punonte si bari, ndersa sot milarderë (FOTO)

0

Hetem Ramadani sot renditet ndër njerëzit më të pasur në Slloveni. Për të gjithë ju që nuk e njihni, ju informojmë se është shqiptar dhe një emër mjaft i dëgjuar e i arrirë në fushën e biznesit.

Mbrëmjen e djeshme ai ka rrëfyer punën e parë që ka bërë në vegjëli, duke ndihmuar në një farë mënyre të atin. Nuk është ndonjë punë “komode” si kamarier apo diçka tjetër, por as më pak e as më shumë se bari.

Sponzor

Ai ka thënë në emisionin e Ermal Mamaqit:

Meqë babai im ka qenë një ndër tregtarët më të mëdhenj në ish-Jugosllavi, u merrte me shitje-blerje të qengjave, dhenve, kafshëve. Unë kam qenë bari ose çoban. Kjo ka qenë puna e parë, por e bëja pa para. Kam kullotur deri në 10 mijë qingja, dele në livadhet e Drenicës”.

Sopranoja Inva Mula është prej disa vitesh në një marrëdhënie me Ramadanin.

 

-Sponzor-