Dan Limaj i cili përkrahu fuqishëm Rugovën, mbështetë edhe Hotin

0

Ish-komandanti i UÇK-së tek “Kitrra”, ushtarë në Preshevë e Maqedoni ka dalur në përkrahje të Avdullah Hotit për kryeministër.

Limaj poashtu ka përkrahur edhe Ibrahim Rugovën.

Sponzor

Postimi i Dan Limajt:

Ne hap me kohen,

Si i ri ne moshe ishte nder dhe krenari qe isha krah per krah me ikonen dhe artikuluesin e rruges se Pavaresise se Kosoves, Presidentin Rugova. Pastaj ne mbrojtje te pragut te shtepise e ne ndjekje te rruges se trasuar nga komandanti legjendar Adem Jashari, per te vazhduar ne vitin 2000 ne Luftën e Presheves me komandant Leshin e per t’i dhene nje permbyllje betejave shqiptare me Luften e Maqedonise se bashku me Ali Ahmetin.
Kohet ecin por Çlirimtaret nuk ndryshojne. Ata gjithmone gjenden ne rrugen e duhur. Ne rrugen qe siguron lirin e ketij vendi. Ne rrugen qe qon kete vend drejte integrimeve ne mesin e popujve perendimor, aty ku edhe e ka vendin.

Andaj, ne keto rrethana jo te lehta qe po kalon vendi im perseri ndihem krenar te jem i radhitur ne anen e duhur. Ne anen e intelektualeve qe i jane perkushtuar vazhdimit te rruges se duhur drejt integrimeve ne NATO dhe BE.

Perpara z. Avdullah Hoti.
Jam krenar qe jam radhitur krah perkrah vlerave qe ju perfaqesoni.

Zoti e bekofte Kosoven!
Zoti e bekofte popullin Shqipetar!

-Sponzor-