Del rrena e VV-së, Walker jo vetëm që i foli, por e shtrëngoj fort Thaçin dje në Reçak

0

Dje përmes një videoje të manipuluar, u raportua se ambasadori William Walker kishte refuzuar t’ia japë dorën presidentit Hashim Thaçi në një restorant në Shtime, pas homazheve me rastin e 21-vjetorit të masakrës së Reçakut.

Kjo video e shkëputur nga konteksti dhe e prerë qëllimshëm për t’u dukur sikur nuk ia ka zgjatur dorën ishte publikuar për herë të parë në rrjete sociale nga aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Shtimes, Arsim Rama, shkruan lajmi.net.

Por, në videon e plotë shihen se pas përqafimit të ngrohtë të presidentit Thaçi me ambasadorin Walker, dytë i lëvizin duart dhe kjo pjesë ishte shkëputur në mënyrë selektive dhe tendencioze.

Ambasadori Walker i kishte treguar botës për masakrën e kryer nga forcat serbe në Reçak, ku ishin ekzekutuar 45 civilë shqiptarë.

Në postimin e djeshëm të tij, presidenti Thaçi e kishte falënderuar posaçërisht atë, duke thënë që ambasadori William Walker gjithmonë na qëndroi pranë.

Thaçi-Walker u përqafuan, Vetëvendosje i manipuloi pamjet (Video e plotë)Gazeta NewBorn sjellë videon e plotë ku shihen se pas përqafimit të ngrohtë të presidentit Thaçi me ambasadorin Walker, dytë i lëvizin duart me njëri -tjetrin!

Posted by Gazeta NewBorn on Thursday, January 16, 2020

-Sponzor-