“E çka po thu, a ta lëshoj grunë”?

0

“E çka po thu, a ta lëshoj grunë”?

Kjo ishte deklarata të cilën Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, e pati dhënë në emisionin Pressing, kur edhe u pat akuzuar për punësimin e gruas së tij në PTK.

Sponzor

Deklarata e cila më pas pati bërë bujë të madhe në publik, pati ardhur pas raportimeve të fundit për punësimet që ka bërë AAK dhe Qeveria në disa kompani publike e veçanërisht në PTK.

I ftuar në emisionin #gjesi në T7, Berisha ka folur edhe për këtë deklaratë, duke thënë pos tjerash se ajo ka qenë deklaratë e momentit, pas presionit që ia kishte bërë ekonomisti Hekuran Murati.

-Sponzor-