E çuditshme! Donika Kadaj befason me deklaratë

0

Deputetja e AAK’së, Donika Kadaj-Bujupi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se deputetët e rinjë duhet që të ruajnë qetësinë sa herë që janë në debate të ashpra.

Kadaj – Bujupi është zgjedhur deptuete për pesë herë me radhë.

Sponzor

Ajo ka komentuar përplasjen e fundit mes deputeteëve të VV’së dhe LDK’së.

“Po shoh që janë zgjedhur shumë deputetë të rinj. Kam një këshillë për ta. Mos e thoni fjalën e fundit të parën. Kjo është tipar i joni edhe si popull. Duhet të heqim dorë nga kjo. Po ashtu, sa i përket videos që pashë sot. Dua të them që për fat të keq jam mësuar me këso përplasje. Kjo nuk është gjë e mirë”, tha ajo.

Deputetja po ashtu tha se arsyeja që nuk e votoi Qeverinë Hoti është sepse ai nuk ka pasur parime në dialogun me Serbinë dhe është futur në dialog pa asnjë kusht

-Sponzor-