E qëlluan 11 herë me thikë sa doli nga diskoteka, djali i moderatores italiane “rrënon” shqiptarët

0

Në korrik të vitit 2018 Niccolo Bettarini, djali i moderatores së famshme italiane, Simona Ventura, u plagos me thikë jashtë një diskoteke.

Autorë të plagosjes u shpallën shqiptarët Albano Jakaj dhe Andi Arapi, 24 dhe 29 vjeç.

Sponzor

I riu u qëllua 11 herë me thikë dhe deklaroi në gjykatë se ishte përfshirë në sherr për të mbrojtur mikun e tij.

Bettarini ka kërkuar 1 mln euro dëmshpërblim nga gjykata.

-Sponzor-