Ekskluzive: PDK mbështetë mocionin e VV-së

0

Partia Demokratike e Kosovës, duket se ka vendosur që ta mbështetë mocionin e iniciuar nga Vetëvendosje, për rrëzimin e Qeverisë së Avdullah Hotit.

Burime të Gazetës NewBorn, brenda PDK-së mësojnë se kjo parti politike është shprehur e gatshme që të rrezojë Qeverinë dhe vendin të e dërgoj në zgjedhje.

Sponzor

Burimet thonë se seanca për rrëzimin e Qeverisë, pritet të ndodhë pas raportimit të Hotit në Kuvend për marrëveshjen e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë nga ai javën e kaluar.

 

 

 

-Sponzor-