Flet Isa Mustafa pas takimit me Kurtin

0

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një fotografie në Facebook të takimit që ky i fundit së bashku me kandidaten për Kryeministre Vjosa Osmani kanë pasur me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe nënkryetarin Besnik Bislimi.

Mustafa ka shkruar se në takim kanë diskutuar mundësinë e bashkëqeverisjes si dy parti që kanë fituar zgjedhjet.

“U takuam sot me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, z. Kurti, diskutuam mundësitë e bashkëqeverisjes, LDK- VV, si dy subjekte që dolën fituese në këto zgjedhje”, ka shkruar Mustafa.

Ai ka thënë se vendimin përfundimtar për bashkëqeverisje do ta marrin organet e LDK-së pasi të dihet fituesi përfundimtar i zgjedhjeve.

“Në ditët në vijim do të punojmë në përafrimin e objektivave qeverisëse, ndërkaq pasi të përfundojë krejtësisht procesi i numërimit të të gjitha votave dhe të dihet subjekti i parë, do të përpiqemi të gjejmë zgjidhje për mënyrën e participimit në Qeveri.Vendimin përfundimtar për bashkëqeverisje do ta marrin organet përgjegjëse të LDK-së”, ka shkruar Kryetari i LDK-së.

-Sponzor-