Fletarrest për rapsodin Nuredin Gashin, shkak kënga tij e fundit?

0

Policia e Kosovës, ka lëshuar një flet-arrest për këngëtarin e njohur, Nuredin Gashin.

Gashi i cili jeton dhe vepron jashtë Kosovës, kishte ateruar mbrëmë në ora 23:00 dhe ishte mbajtur deri në ora 05:00 në arrest, kurse sot në ora 11:00 do të merret në pyetje. Siç mëson Gazeta NewBorn, Gashit iu është marr edhe pasaporta, për të ia pamundësuar udhëtimin deri në përfundim të procedurave.

Sponzor

Gazeta NewBorn, mëson se flet-arresti ka të bëjë me këngët e tij, konkretisht këngën e fundit e cila kishte goditur edhe Lëvizjen Vetëvendosje.

Kënga e tij e fundit që iu kushtua Presidentit Thaçì, duket se po del “mollë sherri” për Gashin.

-Sponzor-