Lokja nga Lipjani: I thash serbit hup thash ti q**fsha 700 mijë nana, hup me sy mos t’shoh

0

Zejnepe Gashi, gruaja nga fshati Sllovi e komunës së Lipjanit ka rrëfyer se si paramilitarët serbë ia vr’anë burrin, dy djemë dhe dy nipa në mas’akrën e 15 dhe 16 prillit të vitit 1999, shkruan Periskopi.

Ajo ka treguar se si gjatë komunikimit me njërin nga serbët e kishte sharë atë në sy.

Sponzor

“Hup thash ti q**fsha 700 mijë nana, hup me sy mos t’shoh, qishtu u kanë”, vazhdon rrëfimin ajo.

Pjesën ku ajo rrëfen për komunikimin që kishtet me serbin mund ta dëgjoni nga minuta e 46:40.

Lokja nga Lipjani: I thash serbit hup thash ti q**fsha 700 mijë nana, hup me sy mos t’shoh

-Sponzor-