Gazetari Fitim Çeku, paralajmëron publikim të video-incizimeve në lidhje me blerjen e dëshmitarëve për Specialën

0

Gazetari Fitim Çeku, ka paralajmëruar përmes një postini nē Facebook se do të publikoj video-incizime ku sipas tij, tregohet blerja e dëshmitarëve për Gjykatën Speciale, kundër UÇK-së.

Ndryshe, sot policë të Eulexit pa asnjë paralajmërim dhe në forma mizore kanë arrestuar krerët e OVL-UÇK-së, Hysni Guncatin e Nasim Haradinajn.

Sponzor

Postimi i Çekut;

Gazeta NewBorn paralajmeron publikimin e vodeo inqizimeve se si u paguan deshmitaret ne Beograd per te deshmuar ne Gjykate Speciale kunder UÇK-se!

Video inqizimet pritet shpejt te mberrijne ne duart e gazetareve te NewBorn.

-Sponzor-