Goditet keq Albin Kurti, por ja çka thuhet për Glauk Konjufcen

0

Deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, ka komentuar gjendjen aktuale që po ndodhet partia e Albin Kurit. Ai teksa ka folur për liderin e VV’së, ka thënë se ai nuk është me i mençuri në Lëvizje. Sipas Krasniqit më i lexuari dhe më i mençuri është Glauk Konjovca.

“Glauku për mua ka qenë çdo herë referencë intelektuale në Vetëvendosje. Ai për mua ka qenë frymëzim në çdo aspekt. Unë mendoj se Glakuku është më i lexuari dhe më i mençuri në VV”, ka thënë ai në KTV.

Sponzor

Ai ka treguar se Glauk Konjovca është edhe intelektualist më i përgatituri i lëvizjes.

“ Unë po ashtu vazhdojë edhe tash të mendojë se është i mençur. Kam mendim të mirë dhe respekt për të”.

Krsniqi ka thënë se Glauku nuk ka folur kurrë në bazë të teorive konspirative.

-Sponzor-