Gratë magjistare kapën duke bërë veprime të çuditshme në Prizren, Policia jep detaje (Video)

0

Organet e sigurisë janë duke zhvilluar hetime lidhur me rastin e dy femrave të cilat dyshohen se mirren me magji në qytetin e Prizrenit.

Në publikimin e disa pamjeve dy femrat bëjnë disa veprime të çuditshme pranë një shtëpie. Ato shihen teksa derdhin një material në tokë dhe në rezën e derës (miell ose krip).

Sponzor

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Hazir Berisha  ka thënë për “Indeksonline” se janë në fazën e  hetimeve dhe se së bashku me Prokurorinë Themelore të Prizren kanë caktuar një ekip të vecantë që të merret me rastin në fjalë.

“Ende nuk e dimë as kush është as arsyen nëse gjejmë elemente të veprës penale atëherë do të ndiqet dikush penalisht por njëherë për njëherë jemi të informuar e kemi iniciuar rastin do të thotë jemi duke kryer hetimet preliminare do të shohim në ditët në vazhdim çka do të ndodhë, lokacionin e dimë, vendim e dimë por të dyshuarit nuk i dimë dhe as nuk e dimë qëllimin por tani po presim”, u shpreh ai.

Ndryshe, videoja ku shihen dy femrat ka marrë shpërndarje të shumta në rrjetet sociale. Të dyshuarit sipas komentuesve cilësohen si “magjistaret shqiptare”.

“Po, këto po i mallkojnë shtëpinë tona. Shpërndajeni le ta shohin të gjithë ata që rrezikohen nga magjia e zezë”, thuhet në kërkesën e tyre.

-Sponzor-