Grenell u takua edhe me Lumezin

0

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Richard Grenell, ditë më parë bëri një vizitë të shkurtër në Kosovë.

Grenell u takua me Presidentin Thaçi, kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën dhe atë të VV-së, Albin Kurtin.

Sponzor

Por Gazeta NewBorn, mëson se Grenell u takua edhe me kryeprokurorin e shtetit, Aleksandër Lumezin, takim ky i cili nuk u bë publik.

Nuk dihet nëse ky takim i Grenellit me Lumezin, ka pasur temë kryesore fuqizimin e drejtësisë apo edhe pastrim të drejtësisë, ku me ç’rast do të bëhej liberalizimi i vizave.

-Sponzor-