Haradinaj takon Komandantin e KFOR-it, D’Addario: Situata e sigurisë e qetë

0

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka takuar sot Komandantin e KFOR-it, Lorenzo D’Addario.

“Në takim pune me Komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Lorenzo D’Addario, vlerësuam se gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë dhe bashkëpunimi ndërmjet KFOR-it dhe institucioneve vendore të sigurisë është i shkëlqyeshëm”, ka shkruar Haradinaj në Facebook, transmeton Klan Kosova.

Sponzor

“Institucionet dhe të gjithë mekanizmat e sigurisë së Kosovës janë partnerë të përhershëm dhe të besueshëm të misionit të NATO-s për paqe dhe stabilitet”.

-Sponzor-