‘I jap 10 mijë euro, nëse Adnan Januzaj bën shqiponjën’

0

Gazetari nga Tetova Urim Saliu ka kërkuar nga Adnan Januzaj që ta bëj shqiponjën dy krenare në kampionatin botëtor në Rusi, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Beje shqiponjen Adnan, te betohemi se do ti grumbullojme jo dhjete mije euro, por dhjete million”, është shprehur Saliu.

Sponzor

Saliu i cili një kohë të gjatë ka luajtur për reprezentacionin e Maqedonisë në futboll të vogël ka theksur se kurr nuk pa pasur frikë për ta shprehur dhe ndjerë veten shqiptar.

“Kam luajtur gjate kohe ne Reprezentacionin e Maqedonise ne futboll te vogel.Me cilendo kombetare qe jam perballur gjithnje e kam ndjere veten shqiptar.Kam pranuar ftesen si shqiptar.Edhe nese do luaja per Gjermanine do thoja njemije here se jam poashtu shqiptar.Ndaj kujt duhet te kem droje dhe frike ta them gjenezen time, perkatesine time, gjakun tim?!Edhe shqiponjen do ta beja qofte edhe nese me denonin me vdekje.Kush mohon identitetin e vet, gjenezen e vet, ai thjeshte ka vdekur…”, ka theksuar ai

-Sponzor-