Ja çfarë i bëri Putini, kampionit Khabib, pasi ky i fundit ia rrahu shokun e tij McGregor

0

Khabib Nurmagomedov arriti të mbrojë titullin e peshave të lehta në UFC ndaj Conor McGregor.

Pas ndeshjet mediat në Las Vegas e pyetën djaloshin e lindur në Degestan të Rusisë rreth presidentit Vladimir Putin dhe ai tha që i pari i Rusisë e ka uruar për titullin, transmeton Albanienshow

Sponzor

“Edhe… jam shumë krenar, të gjithë mediat kanë folur për një fotografi të tij (Conorit) me Putin, por Putin më thirri dhe është shumë krenar me mua dhe më uroi fitoren”, shtoi për fund Khabib.

Kujtojmë që lufta në mes të Khabib dhe Conor nuk përfundoi në mënyrën më të mirë të mundshme pasi Khabib pas fitores për një moment u tradhtua nga nervat dhe kaloi mburojat e oktagonit dhe filloi të përleshet me skuadrën e Conorit, gjë që në fund prodhoi një rrahje masive mes dy palëve./Albanienshow

-Sponzor-