Ja sa bukur e këndojnë këta dy persona këngën ”O bylbyl që fluturon”

0

‘O bylbyl që fluturon’ është këngë e cila iu kushtohet mërgimtarëve që punojnë dhe jetojnë jashtë vendit të tyre, shkruan Gazeta NewBorn.

Kjo këngë prekë thellë në zemër gjithë ata që jan në gurbet.

E këtë këngë e kan kënduar dy djem me cifteli.

Se si e këndojnë ata, shikojeni videon:

Besim Avdyli O Bylbyl ka Fluturon te fala Nonës te mi qon,

Posted by Shahirat e Kombit Shqiptar on Thursday, August 23, 2018

-Sponzor-