‘Jam nga Azerbaixhani por Kosova më motivon më shumë se Kombëtarja ime’

0

Sukseset e Kombëtares së Kosovës në futboll kanë bërë jehonë të madhe në mbarë botën.

“Dardanët” tashmë kanë tejkaluar çdo pritshmëri të mundshme, por nëse arrijnë edhe të fitojnë dy ndeshjet e ardhshme, atëherë padyshim se do të ishte diçka sensacionale e padëgjuar dhe parë më herët, shkruan Periskopi.

Sponzor

E jo vetëm kosovarët janë ata që po ndjehen të ngazëllyer para ndeshjes që djelmoshat e Bernard Challandesit e zhvillojnë sot kundër Republikës së Çekisë.

Një fans nga Azerbaixhani ka publikuar një postim tejet interesant në Tëitter, ku ka shkruar:

“Jam nga Azerbaixhani, por vërtet jam më i motivuar për ndeshjen e Kosovës, se për të Kombëtares sime, falë jush.”

Brilante apo jo? /Periskopi.com/

-Sponzor-