Kjo këngë po e çon peshë gjithë Kosovën, goditen keq veteranët e UÇK-së – Dëgjojeni se si quhen ata

0

Ka shpërthyer me të madhe debati rreth numrit të madh të veteranëve të UÇK-së, i cili është rritur shumë fishë se sa ishin në të vërtetë, shkruan Gazeta NewBorn.

Thuajse i madh e i vogël janë përfshirë në këtë debat, përfshirë edhe hiarkinë shtetrore.

Sponzor

‘’Hejjjj, veni qysh dalem n’ver, a luftum qe sot me hek. Jan do njerz, jan do t’mallkun, skan prek as kurr nuk luftun, prej at dite qe u cliru Kosova, komandatet na u benen heroja. Hejjj, dikur n’kampe te Maqedonise, bani men Zoti ju vret poi a merrni buken ushtarit te vertet, ju mallkon loti ushtarit asaj pare kurr nuk ia sheh hajrin’’, janë disa vargje të kënduar nga një djalosh, trasnmeton Gazeta NewBorn.

Kjo këngë po i bën horë veteranët e rrejshëm dhe politikanët hajna#Shpërndaje edhe ti nëse mëndon kështu

Posted by Gazeta NewBorn on Tuesday, November 7, 2017

-Sponzor-