Konfirmohet artikulli i Gazetës NewBorn: Grenell vjen në Kosovë, Amerika ia heq vizat Kosovës

0

Emisari Special i Presidentit Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, pritet që nesër të vijë në Kosovë dhe të jep lajmin e madh për heqjen e vizave amerikane për Kosovën.

Gazeta NewBorn, ka raportuar dy ditë më parë për këtë gjë.

Sponzor

Heqja e vizave nga SHBA për Kosovën vjen pak javë pas marrëveshjes Kosovë-SHBA.

-Sponzor-