Kryetari i Rinisë së PDK takon Madeleine Albright (FOTO)

0

Kryetari i të rinjve të PDK-së, Donjet Bislimi, ka takuar në Berlin të Gjermanisë ish-sekretaren e SHBA-së Madeleine Albright.

Kreu i të rinjve të PDK-së ka marrë pjesë në
Konferencën “European Democratic Youth Network” që u mbajt në Berlind për nder të rënies së murit të Berlinit.

Sponzor

Donjet Bislimi ka njoftuar përmes faqes së tij në Facebook se përqafimi me Madeleine Alblbright është mē emocionuesi në gjithē jetën e tin deri tani.

“Sot takova atë që dikur e bëri të mundur lirinë dhe pavarsinë tonë, heroina e gjallë e Republikës sonë 🇽🇰 Bisedën dhe mësimet e saj do i mbajë në mend tërë jetën time. Përqafimi më emocionues i këtyre 25 viteve të mija jetë!
Madeleine Albright 💙”, ka shkruar Bislimi.

-Sponzor-