Kujdes! Ja çka po iu ndodh mërgimtarëve që po kthehen nga Kosova drejt Evropës

0

Numër i madh i mërgimtarëve janë duke u kthyer nga Kosova për në vendet prej ku kan ardhur për pushimet e fundvitit, shkruan Gazeta NewBorn.

E ky numër i madh duket se po iu sjellë telashe në kufi.

Sponzor

Gazeta NewBorn, nga disa mërgimtar mëson se Policia kufitare e Serbisë po i vonon mërgimtarët me qëllim që ti sjellë pengesa në punën e tyre ku janë duke punuar.

”Jemi nisur që dy ditë. Në Suboticë na kanë ndalur dhe na kanë vonuar pa asnjë arsye veç me na bërë dëm në punë”, tha një mërgimtar kosovar për Gazetën NewBorn.

Në anën tjetër po ky mërgimtar D.A, tregon se numri i kosovarëve që ia kanë mësy Evropës pas festave të fundvitit është i madh/Gazeta NewBorn/

 

 

-Sponzor-