Ky reagim i Xhakës po i çmend serbët pas elimininimit te Serbisë

0

Kombëtarja e Zvicrës është kualifikuar në mesin e 16, skuadrave më të mirë në kampionatin botëror “Russia 2018”.

Zvicra ani pse ka barazuar 2:2 me Kosta Rikën nuk ka rrezikuar kualfikimin.

Sponzor

Pas ndeshjes ka reaguar edhe lojtar i Arsenalit, Granit Xhaka, i cili është shprehur i lumtur për fitoren e skuadrës së tij.

“E fundit 16 ne po vimë! Dhe ne jemi të gatshëm të vazhdojmë të punojmë për ta bërë këtë ëndërr të vazhdojë për ne Zvicrën” ka shkruar Xhaka në Instagram.

Zvicra në fazën tjetër do të përballët me kombëtaren e Suedisë.

https://instagram.com/p/BkioYINlUz4/?utm_source=ig_embed

-Sponzor-