Lajm i dhimshëm: Kombëtarja e Shqipërisë humbë personin me të rëndësishëm

0

14Futbolli shqiptar ka humbur sot një personalitet të shquar.

Në moshën 78-vjeçare është ndarë nga jeta ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe njëherësh i Partizanit, Mikel Janku.

Sponzor

Mikel Janku i cili në karrierën e tij ka punuar edhe si gazetar sportiv,  ka lindur në Tiranë më 25 tetor 1941, raporton BalkanWeb.

Ai ka mbrojtur portën e skuadrës së Partizanit dhe të Kombëtares së Shqipërisë në periudhën 1962-1969 dhe 1964-1967.

-Sponzor-