Lajmërohet Thaçi, ja çka paralajmëroj

0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot është lajmëruar nga bjeshjët e Istogut.

Ai i shoqëruar nga Hajredin Kuçi, Sami Lushtaku e të tjerë, tha se ka ecur Bjeshkëve të Istogut, derisa ka shtuar se Kosova është e pasur me bukuri të shumta, raporton Gazeta Blic.Shënimi i plotë:

Ishte kënaqësi e veçantë për mua dhe bashkëluftëtarët e mi të kalojmë një pasdite të bukur te stanet e familjes Demaj në Bjeshkët e Istogut – Cerovodës dhe të ecim përgjatë kufirit Kosovë-Serbi, drejtimi i Tutinit. Kosova është e pasur me bukuri të shumta natyrore. HTH

-Sponzor-