LAJMI FUNDIT: Milo Gjukanoviq fiton zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

0

Në Republikën e Malit të Zi sot po mbahen zgjedhjet presidenciale. Gara del të jetë tejet e nxehtë e madje shpreh interesim të madh edhe për Kosovës, pasi që dy nga kundërkandidatët e Gjukanoviqit kanë paralajmëruar se do ta tërheqin njohjen e Kosovës në rast se ata vijnë në pozitën e të parit të shtetit malazez, shkruan Gazeta NewBorn.

Por përkundër deklaratave të tyre, këta dy kandidatë nuk do ta kenë mundësinë që të marrin vendime të tilla, pasi që ata nuk do të mund të zgjidhen president, jo pse nuk duan ata, por ashtu nuk po duan qytetarët e Malit të Zi të cilët kanë vendosur që për president ta votojnë Milo Gjukanoviqin, raporton Gazeta NewBorn.

Sponzor

Gjukanoviq, pritet t’i fitoj zgjedhjet pa balotazh, kështu thonë sondazhet dhe anketat e fundit të realizuara nga mediat dhe shoqëritë në Malin e Zi.

Këto anketa dhe sondazhe kanë tensionuar dhe intatosur rivalën e Gjukanoviqit të cilët kanë paralajmëruar se nuk do ti pranojnë zgjedhjet e tilla ku Gjukanoviq do të zgjidhet presidenti.

Kujtojmë se shqiptarët për herë të parë janë bashkuar përkrah Gjukanoviqit dhe kanë ftuar votuesit shqiptarë që ta votojnë Gjukanoviqin/Gazeta NewBorn/

-Sponzor-