Lajmi i ditës: Zbulohet shkëmbimi i bujshëm Real Madrid -Juventus

0

Në Spanjë zbulojnë super shkëmbimin.

Juventus dhe Real Madrid po punojnë për një operacion të bujshëm.

Sipas “Don Balon”, bardhezinjtë dhe madrilenët po mendojnë për një super shkëmbim që do të bënte të lumtur të dy klubet. Në Torino do të transferohej James Rodriguez, aktualisht i huazuar te
Bayern Munich, ndërsa në Spanjë do të zbarkonte Paulo Dybala.

Trajneri i “Los Blancos”, Zinedine Zidane, duket se nuk ka ndërmend t’i japë një shans tjetër kolumbianit, ashtu si Massimiliano Allegri nuk e konsideron më të domosdoshëm argjentinasin në projektin e tij taktik, transmeton telesport.

Në javët e ardhshme do të mësojmë diçka më shumë.

-Sponzor-