LAJMI I FUNDIT: Tensionohet situata, banorët bëhen gati dhe rrokin armët për luftë! (Foto)

0

Shumë banorë të Kukësit u arrestuan pasi protestuan dje në  kundërshtim të vendosjes së taksës në ‘Rrugën e Kombit’.

Ata kërkonin heqjen e taksës dhe madje nuk hezituan të gjuanin me gurë, të ndiznin zjarr teksa kishin edhe armë zjarri.

Sponzor

Mijëra banorë të qytetit verior të Kukësit ishin bashkuar në zonë për të kërkuar heqjen e taksave. Qeveria tha të enjten se tarifa më të ulëta do të vendoseshin për përdoruesit e shpeshtë.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

“Kjo është vjedhje”, u tha një protestues i zemëruar gazetarëve.

Ndërkohë sonte në JOQ është dërguar një fotografi teksa thuhet se çunat e Arrezit janë në mbështetje të çunave të Kukësit për taksën e rrugës por ajo çfarë bie në sy është arma e llojit ‘AK47’. Siç duket situata në Shqipëri nuk është aspak për t’u lakmuar./Indeksonline/

-Sponzor-