Lista e Osmanit me shtatë deputetë në parlament

0

Lista e Vjosa Osmanit që garoi bashkë me Lëvizjen Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit ka fituar shtatë mandate për legjislaturën e tetë të Kuvendit.

Vjosa Osmani, Donika Gërvalla, Faton Peci, Haxhi Avdyli, Doarsa Kica, Jeta Statovci dhe Burim Karameta kanë fituar votat për ulëse në parlament, njofton Klan Kosova.

-Sponzor-