Madhështore! KF ”UV Malisheva” shpallet KAMPION, Granit Gashi shënon gol

0

Për klubin futbollistik KF  ”UV Mallisheva” sot ka qenë një ditë e veçantë. Ky klub futbolli sot është shpallur kampion në ligën e parë të futbollit kosovar.

Futbollisti Granit Gashi ishte ai i cili shënoj golin, gol ky i cili klubin futbollistik KF ”UV Malisheva” e bëri që të shpallet kampion, shkruan Gazeta NewBorn.

Ndërsa në stadiumin e qytetit, KF  “UV Malisheva”, edhe zyrtarisht e ka pranuar kupën e kampionit, në Ligën e Dytë A, dhe me këtë është zyrtarizuar kalimi në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Pas shpalljes së titullit kamipon, ky ekip ka realizuar edhe një ndej me muzikë live ku kanë festuar fitorën.

Posted by KF UV Malisheva on Sunday, May 19, 2019

-Sponzor-