Çmendet Rusia, Majlinda e Kosovës e rrëzon për toke rusen (Pamje)

0

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi është shpallur kampione në kategorinë e peshave deri në 52 kilogramë në lojërat Evropian Minsk 2019, që po zhvillohen në Bjellorusi.

Majlinda Kelmendi ia siguroi Kosovës medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane të këtij viti, pas triumfit në finalen kundër xhudistes ruse, Natalia Kuziutina, raporton Gazeta Express.Per me teper binduni vet duke shtypur mbi rekl,a men me poshte dhe shiko vide,on

-Sponzor-