Tensinohet situata, Messit i ndodh më e keqja në fushë derisa po luante ndaj Uruguait

0

Një ndeshje midis Argjentinës dhe Urugait nuk mund të jetë asnjëherë një miqësore, shkruan Periskopi.

Një ndeshje e tillë është duke u zhvilluar në Izrael.

Por, që gjithmonë është e tensionuar është fakti që në këtë ndeshje ka pasur incident midis futbollistëve.

Protaganist në këtë incident jo te hijshëm ishin Messi dhe Cavani.

Dy futbollistët janë kapur me fjalë me njëri-tjetrin gjatë lojës. Siç duket edhe nga pamjet, Messi i drejtohet Cavanit me fjalët: “Kur te duash!”

Është dashur ndërhyrja e qendërmbrojtësit të Interit, Diego Godin që situata të qetësohej

-Sponzor-