Ministri i Edi Ramës që lavdëroi Serbinë e fshinë postimin në Facebook, qindra komente mori nga Kosova

0

Ministri i Ekonomisë së Shqipërisë, Arben Ahmetaj, ka fshirë nga Faqja e tij në Facebook, postimin ku e lavdëronte Serbinë dhe i vlersonte lartë mardhëniet shqiptaro-serbe.

Ky postim i tij erdhi në ditën kur Kosova i ka të acaruara raportet me Serbinë pas vendojses së masës 100% ndaj prodhimeve serbe, shkruan Gazeta NewBorn.

Sponzor

E postimi i tij mori shumë komente fyese nga kosovarët, me të drejtë, pasi që ministri Ahmetaj kishte vlerësuar lartë një vend i cili kishte bërë krim e masakra në Kosovë/Gazeta NewBorn/

 

-Sponzor-