Ministri serb tenton të futet në Veri, Policia e Kosovës e kthen prapa

0

Pas ndalimit për hyrje në Kosovë të Marko Gjuriq, Nikola Selakoviq dhe ministrit Aleksandar Vulin, edhe Ministri i Kulturës së Serbisë, Vladan Vukosavljeviq nuk ka leje për hyrjen në territorin e Kosovës.

Sipas Tanjug, rreth orës 11:30, polciia e Kosovs ndaloi kalimin e minsitrit Vukosavljeviq që të futet në kufirin në Jarinjë

-Sponzor-