Molliqaj: Beqir Kalludra doli kundër vendimit të FBI-së

0

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Dardan Molliqaj e ka quajtur të papranueshëm dënimin e aktivistëve të LVV-së për sulmin ndaj Kuvendit të Republikës.

Sipas tij, gjyqtari i rastit, Beqir Kalludra doli kundër vendimit të FBI-së.

“Skandali më të madh në vendimin e e trupit gjykuese është se dekaron në ditën e vendimit që sulmi ndaj Kuvendit e ka kry Egzoni dhe Atdheu. Gjyqtari thotë se këta e kanë kry sulmin ndërsa FBI ndryshe në ekspertizë”, u shpreh ai gjatë seancës së sotme parlamentare.

-Sponzor-