Momenti kur shqiptari me “Range” dhe flamurin kombëtar, përplaset me policinë para parlamentit serb

0

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu ka qenë protagonist i një incidenti të ndodhur në Beograd, përballë Parlamentit serb, ku është konfrontuar për disa minuta me policinë.

Dyshohet se shkak i përplasjes është bërë ndalimi i deputetit para Parlamentit serb me makinë dhe më pas ka nisur të filmojë e shkrepë disa fotografi me flamurin shqiptar.

Në videon e publikuar nga një faqe serbe shkruhet ““Shqiptarët po tallen me zë të lartë dhe regjistrojnë para Kuvendit tonë me flamurin e tyre me shqiponjë”.

Duket se ky veprim i ka irrituar policët serbë të cilët i janë afruar Ndreut dhe kanë nisur të debatojnë, duke përmendur disa herë fjalën “Provokacija”.

Por mesa duket pas pak minutash të dy i thonë “sorry” njëri-tjetrit dhe çdohttps://www.facebook.com/lajmeshqiponline.al/videos/239636240045941/ gjë mbyllet qetësisht.

Ai ka tronditur poashtu Serbine me kete veprim, ku eshte bere tem ne mediat serbe.

Pjerin Ndreu

Pjerin Ndreu

Posted by Lajme Shqip Online on Wednesday, October 3, 2018

 

-Sponzor-