Na kënaqën zemrën sot! Ja çka i tha Haradinaj, ish-sekretares Albrigt

0

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright.

Në rrjetin e tij social ai e postoi një fotografi me miken e Kosovës, së cilës i uroi mirëseardhje.

Sponzor

“Welcome back Secretary of State, Madeleine Albright! ”, shkroi Haradinaj.

Madeleine Albright dhe ish-presidenti amerikan Bill Clinton po qëndrojnë në Kosovë në 20 vjetroin e çlirimit.

Nër aktivitetet e parapara për festën e nesërme do të jetë edhe inaugurimi i shtatores së Albright.

-Sponzor-