Ndërron jetë komandanti i UÇK-së nga Dukagjini

0

Ka ndërruar jetë njëri prej komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga rajoni i Dukagjinit, Halim Tolaj.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Sponzor

“Pikëllues lajmi se paska ndërruar jetë bashkëluftëtari ynë Halim Tolaj. Tërë jetën qëndroi i palëkundur në idenë shqiptare dhe i palodhshëm në veprim për lirinë e Atdheut. Pusho i qetë Komandant. Do të kujtohesh ndër breza!”, ka shkruar Haradinaj.

-Sponzor-